5 najciekawszych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej

Wymieniłem tutaj pięć miejsc, które najbardziej mi się spodobały w dotychczasowej podróży. Uważam, że warto je odwiedzić będąc w Azji południowo-wschodniej. Mam nadzieję, że wam się spodobają.

ANGKOR

To starożytne miasto świątyń, wpisane na listę UNESCO i położone w Kambodży. Myślę, że jeśli widziało się Angkor to żadne inne świątynie nie mogą się z nim równać. Angor ma 400km kwadratowych powierzchni liczące ponad 100 świątyń, z czego najpopularniejsze jest Angkor wat (wat – świątynia). Każda z tych świątyń jest z innej epoki i inaczej wygląda. W świątyni Bayon wykuto w kamieniu ponad 200 twarzy Buddy. W innej, cały teren świątyni jest porośnięty drzewami, co wygląda niesamowicie. Jeszcze inna jest zbudowana na wodzie. Niektóre są mocno zniszczone i została z nich kupa kamieni. Codziennie tłumy turystów wstają o 4 rano by zobaczyć wschód słońca na tle świątyni Angkor wat.

BUNAKEN

Bunaken to mała wyspa na północy wyspy Sulawesi, w Indonezji. Jest to super miejsce do oglądania życia podwodnego. Można tam zobaczyć wiele zwierząt morskich, od centymetrowych koników morskich, przez stada kolorowych ryb do żółwi morskich czy grupy barakud. Jednym z plusów tego miejsca jest to, że na wyspie jest bardzo mało turystów więc nie ma tłoku i jest cicho. Tam nie istnieje ruch drogowy. Jest to też świetna okazja na zrobienie kursu nurkowego, bo naprawdę warto. Sama wyspa ma około 3km długości i jest na terenie morskiego parku narodowego.

 

GARDENS BY THE BAY

GARDENS BY THE BAY to duży park na południu Singapuru. Główną atrakcją parku są duże zamknięte ogrody botaniczne. Jeden pokazuje roślinność górską tropikalną, a drugi z różnych rejonów świata. W tym pierwszym bardzo fajnie odtworzono klimat górski. Stworzono tam sztuczny wodospad i jest tam o wiele zimniej niż na zewnątrz. W parku zbudowano również ogromne sztuczne drzewa, pomiędzy którymi rozpięto mosty. Wieczorem drzewa są podświetlane przez pół godziny i gra muzyka. Polecam wjechać na szczyt najwyższego drzewa bo można ze szczytu zobaczyć panoramę miasta.

KINABATANGAN

Kinabatangan to druga najdłuższa rzeka Malezji, nad którą rośnie dzika dżungla. To najlepsze miejsce na doświadczenie prawdziwej dżungli. Tam nie ma ścieżek, chodzi się drogami wytyczonymi przez słonie. Można pływać po rzece oraz obserwować faunę i florę. Jedną z najlepszych rzeczy, które można tam robić to nocny trek po dżungli. Mi najbardziej podobały się wycieczki łodzią. Na jednej z nich zobaczyliśmy stado 30 słoni przeprawiających się przez rzekę z młodymi. Oprócz tego zobaczyliśmy masę makaków i dwa orangutany. Mieszkaliśmy u lokalnej rodziny, która wynajmowała pokoje i sama organizowała wycieczki po rzece i do dżungli.

IJEN

IJEN to aktywny wciąż wulkan na wyspie Java, w Indonezji. Na dnie krateru są złoża siarki skąd lokalni pracownicy wynoszą ją na górę. Spróbujcie wynosić 100 kg siarki w środku nocy, pod górę. Za 100 kg siarki płacą im 8 dolarów. Na Ijen wspina się w środku nocy by zdążyć zobaczyć wschód słońca i niebieskie płomienie, które pojawiają się na dnie krateru i można je zobaczyć tylko w nocy. Po wschodzie słońca można podziwiać jezioro siarkowe na dnie krateru którego woda ma turkusowy kolor.

Sajgon<< >>Good morning Vietnam!

About the author : Tytus